پیشگیری از بحران نیاز به فرهنگ‌سازی در جامعه دارد

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله حسین نوری همدانی امروز در دیدار اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران با وی یکی از ویژگی های مهم انسان را چاره اندیشی در حوادث دانست و عنوان کرد: انسان باید از نظر شرعی و عقلی به گونه ای زندگی کند که در حوادث دچار آسیب و زیان نشود.

این مرجع تقلید افزود: انسان موجودی اجتماعی است و بسیاری از احتیاجات او در جامعه تامین می شود بر این اساس باید برنامه زندگی خود را با توجه به این ویژگی تنظیم کند.

وی خاطرنشان کرد: پیشگیری از بحران و حوادث در زندگی نیز نیاز به فرهنگ سازی و آگاه سازی در جامعه دارد و در این باره رسانه ها نقش مهمی در فرهنگ سازی ایفاء می کنند.

نوری همدانی اظهار داشت: همچنین برای رفع مشکلات مردم در زمان بحران نیز به مدیریتی متعهد و دلسوز نیاز است؛ باید توجه داشت خدمت به مردم در زمانی که دچار آسیب و بحران می شوند دارای ارزش و منزلت فراوانی می باشد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: در دین مبین اسلام سفارشات زیادی مبنی بر همراهی و همدلی و مهربانی با انسان ها وجود دارد.

وی با قدردانی از خدمات انجام گرفته در زلزله اخیر گفت: جامعه باید به سمت ایمن سازی ساختمان ها پیش برود تا در زمان بروز حوادثی مانند زلزله و سیل دچار آسیب نشود.

همدانی همچنین با گرامیداشت ایام الله دهه فجر عنوان کرد: در زمان طاغوت مردم در سیطره بیگانگان و ابرقدرت ها بودند اما انقلاب اسلامی به مردم کرامت و عزت بخشید.

وی اظهار کرد: حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشانه وحدت و انسجام ملت ایران در برابر دشمنان است.

انتهای پیام

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *