پیشنهادهای ایران برای مدلهای موفق دسترسی معلولان

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، مصباح انصاری در نشست کمیسیسون توسعه اجتماعی ملل متحد از تاخیر دولت آمریکا در صدور ویزا که موجب تعویق سخنرانی به آخرین جلسه این کمیسیون شد، گلایه کرد.
وی با ارائه نمودارهایی ضمن تشریح وضعیت جهانی افراد دارای معلولیت در دستیابی به اهداف توسعه پایدار به ویژه در کشورهای توسعه یافته، بر تهیه و تکمیل آمار دقیق و صحیح از وضعیت معلولیت در کشورها توسط دولت ها و دستگاه های مسئول تاکید کرد.
این مقام وزارتخارجه ایران بر اهمیت همکاری های بین المللی و همچنین در نظر گرفتن ویژگی های فرهنگی و ملی هر کشور برای تغییر ذهنیت ها نسبت به افراد دارای معلولیت در همه ابعاد توسعه انسانی به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از توسعه پایدار تاکید کرد.
وی در پایان سخنرانی خود دو پیشنهاد به سازمان ملل متحد ارائه کرد که مورد استقبال رئیس پنجاه و ششمین نشست کمیسیون توسعه اجتماعی قرار گرفت.
پیشنهاد انصاری، تعیین جایزه از سوی سازمان ملل برای مدل های موفق در ایجاد جوامع فراگیر معلولان و جایزه دوم برای نمونه های نوآوران موفق درخصوص دسترسی معلولان و ایجاد شهرهای در دسترس معلولان بود که هر دو پیشنهاد در همان جلسه مورد تایید و اشاره مجدد رئیس پنجاه و ششمین کمیسیون توسعه اجتماعی ملل متحد قرار گرفت.
اروپام*1429
ناشر:محسن طاهرزاده

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *