• دسته‌بندی نشده
  • 0

ویژه برنامه های مبعث پیامبر(ص) در تویسرکان

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از کانون خبرنگاران ایکنا نباء؛ کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان از آمادگی مردم این شهرستان برای جشن های ۲۷ رجب خبر داد.

محمد موسی جوکار گفت: روز مبعث، روز مرگ قساوت ها و شرارت ها بود؛ روز مرگ کرامت هایی که به پای بت ها قربانی می شد؛ روز مرگ جهل و شرک و پرستش های ناروا بود.

وی با تبریک پیشاپیش ایام مبارک ماه رجب افزود: گروه های مختلف مردم تویسرکان، شبکه تبلیغ، روحانیون، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، هیئات مذهبی، کانون های فرهنگی تبلیغی مساجد، انجمن های اسلامی، کانون مداحان و شاعران مذهبی، بازاریان، اصناف و کسبه از هم اکنون با صدور اطلاعیه ها و نصب پرچم و تزیین خیابان ها، مساجد و محله ها و آمادگی خود را برای جشن های ۲۷ رجب اعلام می دارند.

اعزام ۷۰ مبلغ در تویسرکان بمناسبت ایام عید مبعث

محمد موسی جوکار همچنین ازاعزام ۷۰ نفر مبلغ و مبلغه ویژه عید مبعث در این شهرستان خبر دادو اظهار کرد:۷۰ نفر مبلغ و مبلغه دینی ویژه ایام عید مبعث در این شهرستان اعزام می شوند.

وی افزود: با اشاره به فعالیت ۵۰ مبلّغ و۲۰ مبلغه مقیم این شهرستان در ایام عید مبعث، تبیین ابعاد شخصیتی پیامبر اکرم(ص) از نظر سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی در مساجد، مدارس، مراکز دانشگاهی، پایگاه های بسیج، هیئات مذهبی و محافل دینی شهرهای تویسرکان، فرسفج و سرکان و روستاهای تابعه دهستانهای قلقلرود و مرکزی از جمله برنامه های این مبلغین است.

جوکار زمان شروع فعالیت مبلغین را از ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه جاری بمدت ۲ روز اعلام و افزود کلیه مبلغین در سامانه سجام ثبت نام شده اند.

مسئول اعزام مبلغ اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان همچنین اقامه نماز جماعت در مساجد، برگزاری جلسات آموزش قرآن، تفسیر آیات، گفتمان‌های دینی، سخنرانی درباره مسائل روز، تبیین فلسفه خمس و زکات و حضور در روستاهای عشایری بخش قلقلرود را ازجمله محورفعالیت‌های تبلیغی عید مبعث در شهرستان تویسرکان برشمرد.

برنامه ریزی برپایی ۷۰ مراسم جشن به مناسبت مبعث پیامبراکرم در مساجد و هیئات مذهبی تویسرکان

به همت اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان۷۰ مراسم جشن مبعث پیامبراکرم در مساجد و هیئات مذهبی توسط شبکه تبلیغی این شهرستان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام علی کاروند با اشاره به نقش مهم تبلیغات اسلامی در برپایی مراسم ها در مناسبت های مذهبی از برگزاری مراسم های جشن مبعث حضرت محمد(ص) در مساجد، هیئات مذهبی و بقاع متبرکه شهرستان تویسرکان خبر داد.

وی همچنین، برپایی مراسم های جشن در روستاهای تابعه دهستانهای هفتگانه این شهرستان، سخنرانی روحانیون و قرائت دعا برای تعجیل در ظهور امام زمان(ع) همزمان با مراسم های جشن و سرود توسط هیئات مذهبی، مساجد، تکایا، حسینیه ها را در سالروز مبعث حضرت محمد(ص) از برنامه های تبلیغات اسلامی، کانون مداحان وشعرای آیینی و هیئات مذهبی عنوان کرد.

اعلام آمادگی بیش از ۱۱۰ هیئت مذهبی تویسرکان برای برگزاری جشن عید مبعث

رئیس شورای هیئات مذهبی تویسرکان از اعلام آمادگی بیش از ۱۱۰هیئت ثبتی این شهرستان برای برگزاری مراسم جشن عید مبعث خبر داد.

محسن عبدالملکی اظهار داشت: با هماهنگی شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان شهرستان تویسرکان بیش از ۱۱۰ هیئت از هیئات مذهبی در تدارک برگزاری جشن عیدمبعث هستند.

وی برگزاری مسابقات فرهنگی و دینی همراه با اهدا جوایز، برپایی ایستگاههای صلواتی بین هیئات مذهبی،برگزاری مراسم جشن در مساجد،برگزاری گفتمانهای دینی را از مهمترین برنامه های تدارک دیده شده برای برگزاری جشن مبعث عنوان کرد.

عبدالملکی تصریح کرد: با هماهنگی انجام شده با اعضاء شورا مقرر شده است شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان از جشنها بازدید و سرکشی کند تا در برگزاری جشنهای مردم مغایرتی با موازین شرع انجام نشود.

اعزام ۶۰مداح به روستاها به مناسبت عید مبعث

رئیس کانون مداحان اداره تبلیغات اسلامی تویسرکان از اعزام بیش از ۶۰ مداح به روستاها به مناسبت عید مبعث خبر داد.

رضا حسین وزیری با اعلام این خبر، گفت: بعثت، نعمت خدا بر بشریت و منت آفریدگار بر انسان ها است. وی با بیان اینکه مبعث یکی از بزرگترین اعیاد جهان اسلام است، افزود: به مراکز ۷ دهستان پرجمعیت بخش های مرکزی و قلقلرود شهرستان برای هرچه باشکوه تر برگزار کردن مراسم های جشن عید مبعث در شب و روز ۲۷ رجب ذاکران اهل بیت را هماهنگ و در مساجد و هیئات مذهبی شهرهای فرسفج، سرکان و تویسرکان هم برنامه های محوری و شاخص اجرا خواهد شد.

رئیس کانون مداحان و شاعران آیینی شهرستان تویسرکان ادامه داد: بیش از ۶۰ ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در شب و روز عید سعید مبعث به مولودی خوانی خواهند پرداخت.

خدیجه نیکویی نژاد
انتهای پیام

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *