نفی سلطه بیگانه پس از انقلاب اسلامی محقق شد

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از ایرنا، مراسم مردمی بزرگداشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همزمان با روز بیست و دوم بهمن ماه و با حضور مسلمانان و ایرانیان مقیم هلند در شهر لاهه برگزار شد.
«علیرضا جهانگیری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در این مراسم با اشاره به حضور گسترده مردم شهرهای مختلف کشورمان در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1396، آن را تجلی وحدت ویکپارچگی مردم مسلمان ایران در اعلام حمایت مجدد از آرمان های انقلاب اسلامی دانست .
سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به تقسیم بندی انقلاب ها در جهان براساس آرمان های انقلابیون تصریح کرد: انقلاب سال 1357 در کشورمان ، برخلاف انقلاب کشورهای مارکسیستی که به دنبال یک جامعه بی طبقه و مساوات اقتصادی بودند و یا برخی انقلاب های غربی که هدفشان تامین آزادی فردی و رفاه شخصی است، انقلابی است که بدنبال تربیت انسان های الهی و تاسیس یک جامعه خدا پسند و الهی است و هدف اصلی آن نیز ایجاد جامعه ای صالح و پاک می باشد.
وی افزود، تحقیقات انجام شده در مورد تحلیل محتوای شعارهای مردم کشورمان از مهر 1356 تا شهریور 1360 نشان می دهد که به ترتیب اهداف و ارزش های فرهنگی (نظیر جهاد ،شهادت ،ایثار، اهمیت دین اسلام و…) اهداف و ارزش های سیاسی و نهایتا اهداف و ارزش های اقتصادی در انقلاب ما اولویت داشته اند.
جهانگیری همچنین با برشمردن آرمان های انقلاب اسلامی درحوزه های فرهنگی ،اجتماعی و تربیتی ،سیاسی واقتصادی ، در حوزه آرمان های سیاسی به اهمیت رای مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره و تاکید کرد، نظام جمهوری اسلامی ایران تا آنجا برای رای مردم اهمیت قائل است که امام خمینی(ره) رای مردم را میزان و مقام معظم رهبری آن را حق الناس تلقی کردند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین نفی سلطه و استقلال طلبی را یکی از آرمان های بارز انقلاب اسلامی برشمرد و تاکید کرد، مردم ایران در پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال طرد کامل استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب، تقویت کامل بنیه دفاع ملی ، تنظیم سیاست خارجی مستقل و ایجاد روابط صلح آمیز با دولت های دیگر و حمایت مقدور از مبارزه حق طلبانه ستمدیدگان و مستضعفان در برابر مستکبران بودند و امروز به معنای واقعی کلمه جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی مستقل است و این امر در تصمیم گیری در عرصه سیاست خارجی، حضور در سازمان های بین المللی و شجاعت در بیان حق و دفاع از مظلوم قابل مشاهده است.
اجرای سرود و تواشیح و خاطره گوئی از دوران انقلاب اسلامی توسط شیعیان و دوستداران انقلاب اسلامی مقیم هلند از دیگر برنامه های این مراسم بود.
اروپام**1078**شبس*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *