• دسته‌بندی نشده
  • 0

میرفخار: تهران و لیسبون مصمم به توسعه همکاری‌ها هستند

خبرگزاری مهر: مرکز ایران شناسی با همت بنیاد ایران شناسی و با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در پرتغال، در دانشگاه لیسبون پرتغال افتتاح شد.

میرفخار در مراسم رسمی افتتاح مرکز ایرانشناسی در دانشکده هنر و علوم انسانی دانشگاه لیسبون که با حضور جمعی از مقامات، اساتید و دانشجویان دانشکده‌های مختلف دانشگاه لیسبون برگزار شد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری پرتغال دارای روابط تاریخی چند صد ساله هستند و ما بسیار خرسندیم که پس از ۲ سال تلاش برای تاسیس مرکز ایران شناسی، امروز شاهد به ثمر نشستن تلاش‌ها هستیم.

وی با اشاره به تحولات در روابط دو کشور، خاطرنشان کرد: تهران و لیسبون مصمم هستند همکاری‌ها را در تمام زمینه‌های فرهنگی، علمی، سیاسی و اقتصادی توسعه دهند.

سفیر ایران در پرتغال افزود: دوستی‌ها ریشه در شناخت دارند لذا اگر ما بخواهیم دوستی‌ها را بین دو ملت ایران و پرتغال توسعه بدهیم، باید شناخت دو ملت از یکدیگر را افزایش دهیم و هدف اصلی مرکز ایرانشناسی نیز ایجاد محیطی مناسب برای تحقیق و تعمیق شناخت می‌باشد.

میر فخار در پایان تاکید کرد: کار‌های علمی، مقالات و کتب تحقیقاتی بایستی به روشی تنظیم و با ادبیاتی ارائه شوند که از محفظه کتابخانه‌ها عبور کرده و بتوانند در سطح عمومی و جامعه دارای مخاطب باشند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *