مقام های مغربی در خصوص برگزاری تظاهرات غیر قانونی در این کشور هشدار دادند

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از ایرنا و به نقل از تارنمای خبری مغربی «هسپرس» ، وزارت کشور مغرب در این بیانیه افزود، با اینکه دولت تلاش های زیادی برای حل مشکلات و کاستی ها در منطقه «جراده» انجام می دهد، برخی گروه ها این تلاش ها را نادیده می گیرند و مردم را به برگزاری تجمعات اعتراض آمیز دعوت می کنند و باعث می شوند روال زندگی از حالت عادی خارج شود.
وزارت کشور مغرب تاکید کرد برای حفظ امنیت و منافع مردم، با هرگونه رفتارهای غیر مسئولانه برخورد جدی می کند.
وزارت کشور مغرب در حالی این بیانیه را صادر کرده است که تظاهرات اعتراض آمیز در شهر «جراده» واقع در شرق مغرب و 522کیلومتری شمال شرق پایتخت وارد چهارمین ماه خود شده است .مردم در این شهر به اوضاع اجتماعی و اقتصادی خود اعتراض دارند.
اعتراض ها در جراده از چهار ماه پیش و زمانی که دو برادر در یک معدن ذغال سنگ جان باختند، آغاز شد.فعالان اجتماعی می گویند ده ها نفر از مردم منطقه در شرایط بدی در این معدن ها که دولت آن را رها کرده ، جان باخته اند و با توجه به اینکه این معادن منبع اصلی روزی مردم منطقه بود و حال منابع آن به پایان رسیده است، دولت باید فکری به حال وضعیت اقتصادی مردم کند.
پس از آغاز اعتراض ها شماری از وزیران برای اطمینان دادن به مردم، از این منطقه دیدار کردند و به آن ها وعده طرح های اقتصادی، کشاورزی و اجتماعی در این منطقه دادند اما این ها باعث متوقف شدن اعتراض ها نشده است .
خاورم **2041**

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *