• دسته‌بندی نشده
  • 0

مقام سابق ناتو: حمله موشکی به سوریه شکستی سیاسی است

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ژنرال "هارالد کویات"، ژنرال سابق ارتش آلمان و رئیس سابق کمیسیون نظامی ناتو در مصاحبه با روزنامه آلمانی "پاسایر نویه پرسه" آلمان، حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه را یک شکست سیاسی دانسته و تاکید کرد که برای صلح در سوریه یک اقدام مشترک آمریکا و روسیه ضروری است.

وی این حمله موشکی را شکستی در راستای تلاش ها برای صلح و یک راه حل سیاسی درگیری ها و اختلافات در سوریه دانسته و تاکید کرد که اگر روسیه حق دفاع شخصی را بر اساس ماده 51 منشور سازمان ملل متحد برای خود و سوریه قائل می شد و از سیستم های نظامی خود استفاده می کرد یک درگیری نظامی مستقیم اتفاق می افتاد. در اصل خانم مرکل باید حالا برای موضع محتاطانه و خونسردانه پوتین از وی متشکر باشد.

به اعتقاد این مقام سابق ناتو، تشدید تنش ها در سوریه در درجه اول به آمریکا بستگی دارد. خطر یک رویارویی نظامی بین هر دو قدرت بزرگ وجود دارد. تا به حال مسکو مستقیما به این مسئله واکنش نشان نداده است. ما تنها می توانیم امیدوار باشیم که همچنین این حمله موشکی هیچ عواقب نظامی نداشته باشد.

وی افزود: حالا صدر اعظم آلمان باید برای یک تنش زدایی بین این دو قدرت بزرگ تلاش کند. باید دوباره اعتماد سازی شود.

ژنرال "کویات" همچنین این مسئله را آشکار کرد که برای صلح در خاورمیانه یک اقدام مشترک روسیه و آمریکا بدون شرط ضرورت دارد. ما باید حالا سریعا درباره یک روند سیاسی برای آینده سوریه صحبت کنیم و مشترکا آن را در پیش گیریم.

آمریکا، انگلیس و فرانسه روز شنبه حملات موشکی گسترده‌ای به تاسیسات دولتی سوریه که به عقیده آنها برای تولید تسلیحات شیمیایی از آنها استفاده شده را انجام دادند. طی حدود دو ساعت در ساعات اولیه بامداد صبح شنبه، بیش از 100 موشک به سمت خاک سوریه شلیک شد که بخش اعظم آنها توسط سامانه پدافند ضدهوایی سوریه، دفع شدند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *