مسکو: اقدام توئیتر علیه رسانه های روسی را تلافی می کنیم

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که تصمیم شرکت «توئیتر» به ممنوعیت درج اخبار دو رسانه خبری روسیه- «راشا تودی» (RT) و «اسپوتنیک» (Sputnik)- در این شبکه اجتماعی «نقض فاحش» هنجارهای بین المللی است.

وی در ادامه افزود که «(در واکنش به این تصمیم) اتخاذ تدابیر تلافی جویانه از سوی مسکو حتمی است».

«ماریا زاخارووا» در بیانیه ای اعلام کرد: «ما این تصمیم شرکت توئیتر را گامd تجاوزکارانه با هدف ممانعت از فعالیت کانال روسی RT/ راشاتودی می دانیم».

وی در ادامه افزود که وزارت امور خارجه روسیه این تصمیم توئیتر را «نتیجه فشارهای وارده از سوی برخی تشکیلات و سرویسهای امنیتی آمریکا می داند».

زاخارووا این اقدام توئیتر را «حمله ای بی سابقه» خواند که رسانه های روسیه را از انجام وظایف خود باز می دارد و این تصمیم علاوه بر نقض هنجارهای بین المللی، در تضاد با قوانین آمریکا در حوزه آزادی بیان است.

سناتور «کنستانتین کوساچف» رئیس کمیته روابط خارجی روسیه نیز این تصمیم شرکت آمریکایی توئیتر را «نقض آزادی بیان» دانست که نشاندهنده «سوء استفاده استراتژیستهای آمریکایی از این رسانه اجتماعی برای راه اندازی کمپینی علیه رئیس جمهور دونالد ترامپ» است.

وی با اعلام تصمیم خود به حذف حساب توئیترش گفت: «حالا می توانم بفهمم که این شرکت [توئیتر] گرفتار بازیهای سیاسی شده است».

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *