• دسته‌بندی نشده
  • 0

مازندران|کتابچه توسعه گردشگری مازندران تهیه شد

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از خبرگزاری تسنیم از رامسر، دلاور بزرگ نیا امشب در نشست فعالان حوزه گردشگری با رئیس سازمان گردشگری کشور در رامسر اظهار داشت: صنعت گردشگری یکی از محور‌های مهم استان بوده و حتی کشاورزی با نگاه گردشگری می‌تواند بسیار رونق پیدا کند.

وی افزود: 1500  فقره تاسیسات گردشگری نظیر متل، هتل و مراکز گردشگری مازندران هم اکنون بیش از 20 هزار شغل مستقیم ایجاد کرده و زمینه افزایش اشتغالزایی در استان وجود دارد.

بزرگ نیا با اشاره به اینکهباید به جای خام فروشی جنگل، طبیعت و دریا با ایجاد صنعت به درآمدزایی و اشتغال روی آورد، تصریح کرد: دریا ظرفیتی عظیم در مازندران بوده که متاسفانه به دلیل تاریخی و فرهنگی پشت به دریا زندگی کردیم و نگاه ما به این بخش بسیار ضعیف بوده است.

وی گفت: نخستین مجوز اسکله تفریحی توریستی مازندران سال گذشته دریافت شده و به دلیل کم کاری در این بخش هنوز اقدامی جدی برای اجرای آن صورت نگرفته است. 

بزرگ نیا بر تسهیل روند سرمایه‌گذاری در استان تاکید کرد و افزود: کتابچه توسعه گردشگری مازندران تهیه شده و مازندران دومین استان کشور بوده که اقبال سرمایه‌گذار در بخش گردشگری داشته است.

نگاه ویژه مسئولان به رامسر

حجت الاسلام سید جعفر رضایی امام جمعه رامسر نیز در این نشست با بیان اینکه رامسر شهر نمونه گردشگری است گفت: رامسر نیازمند نگاه ویژه است.

وی با بیان اینکه در بخش گردشگری پس از انقلاب به دلیل اینکه شهر رامسر طاغوتی بوده مورد بی مهری قرار گرفته است، افزود: به غیر از هتل و چند بنای قدیمی جاذبه قابل توجهی بعد از چهار دهه در رامسر اضافه نشده است.

امام جمعه رامسر گفت: باید در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زمینه‌های جذب توریست و گردشگری فاخر تعریف شود و برمبنای آن اقدامات زیربنایی و زیرساختی صورت گیرد.

رضایی افزود: زیر ساخت‌ها در رامسر بر اساس نیاز گردشگر فراهم نشده است و در بخش‌های بستر‌های موجود روند فرسایشی داشته است.

وی تاکید کرد : اگر رامسر شهر نمونه گردشگری است باید متناسب با این نام به آن نگاه ویژه شود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *