قم| بررسی فیلم‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از نگاه حوزویان

محمد حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به فیلم‌های اکران شده سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در قم اظهار داشت: طلاب  فیلم اشراق در طول برگزاری سی ششمین دوره جشنواره فیلم فجر به تماشا و نقد و بررسی فیلم‌های این جشنواره پرداختند.

وی افزود: هر شب با برقراری جلسات و میزگردهای تخصصی، این آثار از دریچه  دین و نگاه حوزوی همراه  با نگاه تخصصی سینما و رسانه موردنقد و بررسی قرار گرفتند.

رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم هدف از برگزاری این جلسات را افزایش سواد رسانه‌ای طلاب، نگاه به سینما از زاویه‌ی کمتر پرداخته‌شده و کمک به حرکت پیش‌رونده سینمای جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و گفت: در این جلسات نزدیک به 100 نقد کوتاه و بلند توسط حوزویان از فیلم‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر ارائه شد همچنین نگاه به فیلم‌های جشنواره به‌ویژه از دریچه «زن، خانواده و  سبک زندگی» مورد تأکید جدی قرار گرفت  که  ان‌شاء الله خروجی این نقدها به‌زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به کلام مقام معظم رهبری نسبت به جایگاه سینما که فرموده‌اند: «سینما، کلید پیشرفت کشور است، امروز این کلید دست شما سینماگران است.» افزود: وجه تمایز و نقطه برتری سینمای ایران با سینمای سایر کشورها به‌ویژه هالیوود نه در تکنیک‌ها و جلوه‌های مدرنیته در سینما که در مفهوم‌های بدیع و نگاه‌های نو به‌واسطه هنرمتعالی و هنرمند متعهد است، هنر و هنرمندی که  به دنبال تجلی جلوه‌های فطرت، نواهای عدالت‌طلبی، استکبارستیزی و آرمان‌های انسانی در آثار خود است.

حسنی تعامل و همزیستی متقابل طلاب و متدینین با هنرمندان به‌ویژه سینماگران را دارای برکات فراوان دانست و افزود: در عرصه هنر باید ضرورت‌های زمانه و عصر کنونی بیش‌ازپیش درک و نگاه ایجابی جایگزین نگاه سلبی شود و با سعه‌صدر، خلأها و فاصله‌های موهوم، در راستای تربیت هنرمند متعهد انقلابی و شکل‌گیری آثار دینی  برداشته شود.

رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به شکل‌گیری سه دوره از جشنواره فیلم اشراق، ابراز امیدواری کرد که بتوان در مرکز فرهنگی و هنری دفتر تبلیغات بیش‌ازپیش زمینه‌های تعامل، هم‌افزایی و شکل‌گیری حرکت سینمایی در بستر نگاه دینی را تقویت کرد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *