فعالیت‌های فرهنگی هنری شهرستان سروآباد احیا شود

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، جلال قلعه شاخانی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان امروز، 26 دی ماه در نشست هم اندیشی با روسای انجمن های فرهنگی، هنری و قرآنی و هنرمندان و فعالان فرهنگی سروآباد اظهار کرد: فرهنگ می‌تواند در هر زمان و مکانی پیش برنده فعالیت های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در جامعه باشد.
وی با بیان اینکه مدتی است که فعالیت های فرهنگی و هنری در شهرستان سروآباد راکد شده است، عنوان کرد: احیا، تقویت و ارتقای شاخص های فرهنگی و هنری متناسب با فرهنگ منطقه ضرورت دارد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بر برنامه ریزی و پیش بینی یک برنامه شاخص فرهنگی در این شهرستان تاکید کرد و افزود: توسعه فرهنگ و هنر با پرداختن به فرهنگ غنی در هر منطقه ماندگار می شود.
قلعه شاخانی، با بیان اینکه کردستان دارای ظرفیت های فرهنگی زیادی است، اذعان کرد: مقام معظم رهبری این استان را سرزمین فرهنگ و هنر معرفی کردند که لازم است متولیان فعالیت های فرهنگی با توجه به ظرفیت ها و استعدادهای استان و منطقه به این مقوله بیش از پیش توجه کنند.
وی با اشاره به پیشنیه فرهنگی و مذهبی شهرستان سروآباد یادآور شد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری برنامه ای شاخص و قابل توجه در این شهرستان حمایت می کند و بر همین اساس فعالان فرهنگی سروآباد باید این مهم را از مسئولان پیگیری و مطالبه کنند.
یادآور می‌شود؛ در ادامه این جلسه نیز روسای انجمن های فرهنگی، هنری و قرآنی و هنرمندان و فعالان فرهنگی سروآباد به بیان مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ و هنر این شهرستان پرداختند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *