فرهنگ و اقتصاد از هم جدا نمی شوند

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از ایکنا از خراسان شمالی حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی، مشاور وزیر و دبیر ستادعالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در آئین اختتامیه نخستین همایش ملی «اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد علیه السلام»، انسجام و تعامل در خراسان شمالی را مدل ارزشمندی برای تسری دادن در کل کشور دانست و افزود: با توجه به سرمایه های انسانی، اجتماعی و منابع مالی، تببین این الگوی ارزشمند در کشور به اعتلای کشور می انجامد.

وی، ارتباط خوب میان مردم و مسئولان را نمونه بارز این انسجام عنوان و بر تسری یافتن آن در سطح کشور تاکید کرد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به تبیین سه کلید واژه نهفته در همایش اشاره کرد که هر یک از آنها همایش مستقلی را طلب می کند و از  اقتصاد مقاومتی به عنوان یک‌ الگوی منحصر به فرد نام برد.

وی، با تاکید بر عجین بودن اقتصاد و فرهنگ با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، مبنی بر این که فرهنگ، لازمه رسیدن به بنیان مرصوص در حوزه اقتصاد است، تصریح کرد: بنابراین برای تحقق مقاوم سازی فرهنگی نیازمند همایشی دیگر و رسیدن به آن در شناخت از فرهنگ اسلامی و آیات نورانی و سیره ائمه اطهار علیهم السلام هستیم.

حجت الاسلام ارزانی، با اشاره به خفقان حاکم در دوران زندگی امام سجاد علیه السلام، انتقال مفاهیم ارزشی  در قالب دعا و نیایش را راهی اثرگذار برای تبیین سبک زندگی عنوان و خاطرنشان کرد: این مفاهیم باید از لابه لای کلمات حضرت استخراج شود.

دبیر ستادعالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، از اقتصاد مقاومتی به عنوان دغدعه رهبری یاد کرد و افزود: طبق‌ گفته رهبر معظم انقلاب، برای این که ملتی از استقلال، برخوردار باشد، نیازمند رکنی به نام اقتصاد است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *