• دسته‌بندی نشده
  • 0

عربستان برای اختلاف مسلمان سرمایه گذاری کرده است

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از ایرنا؛ ‘صاحب زاده ابولخیر زیبر’ عصر چهارشنبه در همایش ‘وحدت اسلامی و ثبات پاکستان’ در اسلام آباد گفت:دشمنان به دنبال گسترش تنش و درگیری در جهان اسلام هستند.
وی از گسترش برادری و وحدت ملت های مسلمان به عنوان تنها سلاح مواجهه با دشمن یاد کرد.
این فعال مذهبی پاکستان گفت:کشتار و قتل عام مسلمانان به دست مسلمانان، توطئه اسرائیل بوده است به عنوان مثال، در یمن برای فتنه افکنی از پول های کلان استفاده می شود.
صاحب زاده ابولخیر زیبر در پایان سخنانش تصریح کرد:برخی بدخواهان با رسوخ در ارکان قدرت، از تروریست های تکفیری پشتیبانی می کنند و تا هنگامی که علیه این افراد و حامیان تروریسم اقدام نشود، ریشه کنی تروریسم امکانپذیر نیست.
دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان نیز در سخنانی در این همایش با تاکید بر ضرورت وحدت مسلمانان و پیروان دین اسلام و لزوم خاتمه معضل تکفیر گفت:بزرگان شیعه و سنی میانه رو بنیانگذاران پاکستان بودند.
راجا ناصر عباس جعفری تصریح کرد:باید از فتنه گرانی که اختلافات را تشدید بخشیده و به دنبال درگیری ملت های مسلمان هستند، جلوگیری کرد.
وی گفت: علما وظیفه دارند که از ایجاد فتنه جلوگیری کنند و احزاب شیعه و سنی باید برای اهداف وحدت و اهداف سیاسی مشترک و ثبات پاکستان متحد شوند.
میرزا یوسف حسین رهبر مجلس علمای شیعه نیز در سخنان خود در این نشست با تاکید بر ضرورت وحدت مسلمانان گفت:غرب، اسلام ناب محمدی را تهدید بزرگی برای خود می داند و در پی توطئه ضد اسلام است.
به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از ایرنا پیر معصوم نقوی از حزب جمعیت علمای پاکستان نیازی، خرم نواز گنده پور نماینده حزب عوامی تحریک، صاحبزاده حامد رضا رئیس شورای اتحاد سنی، صاحبزاده ابوالخیر از حزب همبستگی ملی، سید ناصر شیرازی، دکتر امجد چشتی و دیگر علما و فرهیختگان وابسته به مکاتب فکری مختلف در این نشست سخنرانی کردند.
در این نشست اعلام شد که احزاب سیاسی پاکستان، جمعه هفته جاری در حمایت از مردم ستمدیده فلسطین و کشمیر در منطقه آبپاره اسلام آباد تظاهرات برپا می شود.
آساق**6125**3404

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *