• دسته‌بندی نشده
  • 0

سنگ تمام مردم دارالمومنین همدان در میزبانی از زائران اربعین

مهرداد نادری فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: استان دارالمؤمنین همدان اولین استان در کشور بوده که ایستگاه‌های صلواتی خود را برای میزبانی از زائران اباعبدالله الحسین (ع) برپا کرده است.

وی درباره وضعیت ایستگاه‌های صلواتی استان افزود: در حال حاضر 5 روز است که فعالیت ایستگاه‌های صلواتی استان همدان آغازشده و توانسته‌اند در طول این مدت در بخش اسکان از 4 هزار زائر اربعین حسینی میزبانی کنند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان بابیان اینکه با توجه به حجم مراجعات تعداد ایستگاه‌های صلواتی خود را از 37 مرکز به 41 مرکز افزایش دادیمگفت: امسال علاوه بر خدمات بهداشتی، رفاهی بر روی برنامه‌های فرهنگی به‌ویژه در حوزه ایثار و شهادت متمرکز هستیم و طرح "هر زائر نایب‌الزیاره یک شهید "را برگزار می‌کنیم.

وی درباره تعداد ثبت‌نام کنندگان در سامانه سماح نیز عنوان کرد: تاکنون نزدیک به 17 هزار همدانی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند  و برای 8 هزار و  800 زائرهمدانی نیز ویزا صادر شده است.

نادری فر با اشاره به اینکه امروز 4 هزار ویزا برای متقاضیان همدانی صادر و وارد استان می‌شود ابراز کرد: تا پایان این هفته نیز برای  باقی افرادی که در سامانه سماح ثبت‌نام کردند  ویزا صادر می‌شود.

وی بابیان اینکه در روزهای آینده چند ایستگاه صلواتی شبانه‌روزی را در همدان برپا می‌کنیم تأکید کرد: در بین 41 ایستگاه‌های صلواتی برپاشده در استان همدان بیشترین مراجعات زائران به ایستگاه‌های صلواتی برپاشده در گردنه اسدآباد، امزاجرد و گرچقا است.

 سخنگوی ستاد اربعین همدان با قدردانی از حضور و مشارکت پرشور مردم همدان و همراهی ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین  در میزبانی از زائران اربعین حسینی مطرح کرد: این افراد به‌صورت خودجوش وارد عرصه میزبانی‌شده‌اند و حتی در بخش پذیرایی و اسکان نیز مشارکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 2 میلیون 200هزار نفر در مسیر رفت‌وبرگشت از استان همدان تردد کردند افزود: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به حجم ویزاهای صادرشده در کشور امسال تعداد زائرانی که از استان عبور می‌کنند نسبت به سال گذشته افرایش یابد.

نادری فر از آماده‌باش کامل مراکز درمانی و اورژانس استان در این روزها خبر داد و گفت: آمادگی داریم در صورت بروز شرایط اضطراری  32 هزار زائر را در مساجد، حسینیه‌ها، ورزشگاه‌ها، پادگان‌ها  و مدارس شبانه روزی خود اسکان دهیم.

وی با تأکید بر اینکه همدان دروازه اربعین حسینی برای زائران کشور است تصریح کرد: علاوه بر فعالیت بیش از هزار نفر در ایستگاه‌های صلواتی، تعداد بی‌شماری از مردم نیز به‌صورت خودجوش برای میزبانی از زائران اربعین حسینی در منازل شخصی خود اعلام آمادگی کرده‌اند که بسیار قابل‌تقدیر و ستایش است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *