• دسته‌بندی نشده
  • 0

دبیرکل سازمان ملل، رهبران جهان را به دفاع از تمامی حقوق بشر فرا خواند

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از ایرنا از مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران در پیام آنتونیو گوترش آمده است:امسال گرامیداشت روز حقوق بشر مصادف است با آغاز جشن های یک ساله پس از گذشت هفت دهه ازتصویب یکی از پر محتوا ترین و فراگیرترین توافقات بین المللی جهان. اعلامیه جهانی حقوق بشر برابری و منزلت هر یک از افراد بشر را برقرار و تصریح می نماید هر دولتی مسئولیت اصلی برای توانمند کردن تمامی مردم خود به منظور بهره مندی ازهمه حقوق و آزادی های غیر قابل انکار به عهده دارد.
دبیرکل سازمان ملل متحد در این پیام تاکید کرده است :همه ما حق آزادانه صحبت کردن و شرکت در تصمیماتی داریم که بر زندگی ما اثر می گذارد. همه ما حق داریم فارغ از هر گونه تبعیض زندگی کنیم. ما حق برآموزش، مراقبت بهداشتی، فرصت های اقتصادی و معیارمتعارف زندگی را داریم. ما حق، برای داشتن زندگی خصوصی و عدالت داریم. این حقوق به همگی ما هر روزه مرتبط است. آنها بنیان جوامع صلح آمیز و توسعه پایدار هستند.
در ادامه این پیام آمد است : از زمان اعلان اعلامیه حقوق بشر در 1948، حقوق بشر یکی از سه ستون سازمان ملل متحد همراه با صلح و توسعه بوده است. درعین اینکه سوء رفتار نسبت به حقوق بشرپس از تصویب آن پایان نیافت، این اعلامیه به تعداد زیادی از مردم برای به دست آوردن آزادی و امنیت کمک کرده است. اعلامیه کمک کرد جلوی تخلفات گرفته شود، عدالت در قبال خطاکاری ها به اجرا درآید همچنین قوانین و تدابیر حقوق بشرملی وبین المللی تقویت گردند.
گوترش در ادامه پیام خود آورده است : با وجود این پیشرفت ها، اصول اساسی اعلامیه جهانی حقوق بشر در تمامی نواحی محک زده می شوند. ما شاهد خصومت فزاینده علیه حقوق بشر و آنانی که از حقوق بشر دفاع می کنند به وسیله افرادی هستیم که از استثمار و تفرقه سود می برند. شاهد تنفر، نابردباری، وحشیگری و سایر جرایم هستیم. این اقدامات همگی ما را به خطر می اندازند.
دبیرکل سازمان ملل تصریح کرده است: اینجانب، در روز حقوق بشرمی خواهم از مدافعان و مروجان حقوق بشر شامل کارکنان سازمان ملل متحد قدردانی می کنم که هرروز و گاه در وضعیت های خطرناک تلاش می کنند تا از حقوق بشر حمایت کنند و هم چنین همه مردم و رهبران را در هرکجا ترغیب می نمایم در دفاع از تمامی حقوق بشر یعنی حقوق مدنی، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی همچنین ارزش هایی قیام کنند که تاکید برامید های ما برای جهانی منصفانه تر، امن تر و بهتر برای همه دارد.
اجتمام**2181**1418
تنظیم : ناهید حاجی خانی ** ناشر: مریم برزآبادی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
irnaej@
https://t.me/irnaej

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *