• دسته‌بندی نشده
  • 0

حماس تداوم بازداشت اعضای این حزب در کرانه باختری را محکوم کرد

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از ایرنا به نقل از تارنمای حماس، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین افزود: طی سال 2017 مقام های تشکیلات خودگردان فلسطین حدود یک هزار و 400 بار با اعضای حماس در کرانه باختری برخورد کرده است.
وی اظهار داشت: با وجود آغاز روند آشتی ملی میان گروه های فلسطینی که یکی از ارکان آن احترام به آزادی های عمومی و توقف بازداشت سیاسی در کرانه باختری است، اما تشکیلات خودگردان همچنان به سیاست های خود علیه اعضای حماس در کرانه باختری ادامه می دهد.
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین گفت: تداوم بازداشت سیاسی در کرانه باختری به فلسطین کمک نمی کند بلکه جایگاه فلسطین را در برابر چالش های پیش روی آن تضعیف می کند.
حازم قاسم از مقام های تشکیلات خود گردان فلسطین خواستت تا به بازداشت سیاسی در کرانه باختری پایان دهند و به منظور اجرای توافق آشتی ملی فضا را برای آزادی های عمومی فراهم کنند.
وی همچنین از همه گروه ها و طرف های فلسطینی خواست تا برای جلوگیری از تضعیف جبهه داخلی با چنین سیاست هایی مقابله کنند.
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین پیش تر همچنین تشکیلات خودگردان فلسطینی را مسئول شرایط فاجعه بار بهداشتی در نوار غزه خوانده بود.
فتح و حماس بر سر تشکیل دولت وفاق ملی به توافق رسیدند و با برگزاری چند دور مذاکره در مصر به دنبال اجرای طرح آشتی ملی میان طرف های فلسطینی هستند.
شبک**9365**3404**مترجم: رضا میرزائی**انتشار: محسن اسماعیلی

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *