جلانی به دنبال اثبات شایستگی هایش/ سلطانی برای کسب نخستین طلای بین المللی به میدان می رود

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از فدراسیون وزنه برداری؛ روز جمعه (7 اردیبهشت ماه) در پنجمین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان سال 2018 آسیا در اورگنج ازبکستان، رقابت وزنه برداران اوزان 63 کیلوگرم دختران و 77 کیلوگرم پسران برگزار می شود. 

در دسته 63 کیلوگرم گروهA دختران “الناز باجلانی” دومین ملی پوش بانوی ایران است که روی تخته مسابقات بین المللی مسابقه خواهد داد. وزنه بردار کرد زبان کشورمان از  از ساعت 15:30 به وقت تهران با 8 وزنه بردار نوجوان دیگر از کشورهای (تایلند، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان، کره شمالی، تایپه، مغولستان و ژاپن) در این وزن به رقابت خواهد پرداخت. وی با رکورد ورودی 130 کیلوگرم در جدول در رده هشتم قرار دارد.

در استارت لیست نهایی دسته 63 کیلوگرم رده سنی نوجوانان، سه وزنه بردار قدرتمند از ازبکستان (فایضولائف) با رکورد ورودی مجموع 210 کیلوگرم، (کایونگ سان چو) از کره شمالی با رکورد ورودی مجموع 205 کیلوگرم و “گل کمر” از ترکمنستان با رکورد ورودی مجموع 200 کیلوگرم حضور دارند.

همچنین  دیگر مسابقه نماینده کشورمان در روز جمعه (7 اردیبهشت ماه) از ساعت 18:30 دقیقه به وقت تهران خواهد بود.حسین سلطانی ملی پوش دسته 77 کیلوگرم تیم جوانان، در گروه A  این وزن به مصاف حریفان خود خواهد رفت.

 سلطانی با رکورد ورودی 320 کیلوگرم، شانس نخست قرار گرفتن روی سکوی نخست است. در این دسته “یانگ” از کره جنوبی، “توشتمیروف” و “ماولنوف” از ازبکستان با رکورد ورودی 310 کیلوگرم با سلطانی به رقابت می پردازند.

حسین سلطانی که تجربه چهار مسابقه بین المللی ام دیگر را در کارنامه خود دارد، توانسته مدال نقره نوجوانان جهان و نشان برنز نوجوانان آسیا را از آن خود کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *