• دسته‌بندی نشده
  • 0

ترویج آموزه‌های دینی بهترین راه پیشگیری از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی است

ترویج آموزه‌های دینی بهترین راه پیشگیری از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی است

حجت‌الاسلام محمدعلی عظیمی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی دهگلان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، بر ضرورت تبیین و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه تأکید و اظهار کرد: ساخت جامعه قرآنی لازمه رشد فرهنگ دینی و معنوی در جامعه است.
وی افزود: آنچه موجب بقا و تداوم ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی می‌شود، نوع تربیت، فرهنگ و باوری است که در افراد آن جامعه به وجود می‌آید تا در بهترین شرایط، زمینه رشد آنان فراهم شود.
حجت‌الاسلام عظیمی یکی از دلایل آسیب‌های اجتماعی را عدم پایبندی به آموزه‌های دینی دانست و بیان کرد: نماز نیاز اساسی نجات بشریت از آسیب‌ها و دریای بیکرانی از معنویت است که در این راستا باید به آن متصل شویم.
وی قرآن را کامل‌ترین کتاب آسمانی وهدایت بشریت خواند و عنوان کرد: تمسک به قرآن و سیره اهل بیت(ع) و رجوع به قرآن و عترت امری مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.
رئیس اداره تبلیغات اتسلامی دهگلان با بیان اینکه نماز نقش بی‌بدیلی در کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه دارد، اعلام کرد: امروزه شاهد آسیب‌های اجتماعی در جامعه اسلامی هستیم که با گسترش فرهنگ نمازخوانی و نهادینه کردن اقامه نماز می‌توان تا حد زیادی از مسائل، معضلات و مشکلات را حل کرد.
وی بیان کرد: برگزاری جلسات قرآنی، محافل انس با قرآن، روخوانی و روانخوانی قرآن در ایام ماه مبارک رمضان فرصتی مناسب برای انس بیشتر جوانان با این کتاب آسمانی است.
حجت‌الاسلام عظیمی افزود: با فراهم ساختن زمینه حضور حداکثری مردم به‌ویژه نسل جوان در مساجد و محافل قرآنی می توان در تبیین و ترویج ارزش های دینی گام برداشت.
وی در پایان یادآور شد: تعالیم دینی و قرآنی را باید در زندگی خود پیاده و با الگوگیری از سیره و سنت اهل بیت(ع) سبک زندگی اسلامی را پیاده کنیم.
انتهای پیام

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *