تاسی به قرآن بهترین راه برای اصلاح زندگی است

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از خبرنگار ایرنا، مسعود سلطانی فر عصر چهارشنبه با حضور در غرفه پرورش و جوانان بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن، این دوره را نسبت به سال های قبل متنوع تر و پر جاذبه تر توصیف کرد و افزود: فکر می کنم مجموعه ی فعالیت های قرآنی که در سراسر کشور انجام می شود، می بایست باعث انس و الفت بیشتر مردم با مفاهیم و آموزهای قرآنی شود.
او ادامه داد: هرگاه در ارزیابی‌هایمان متوجه شدیم که این اقدامات فرهنگی در حال انجام، از جمله برگزاری نمایشگاه توانسته باعث انس و الفت بیشتر مردم با مفاهیم قرآنی در زندگی شخصی و اجتماعی شان شود، موفق عمل کرده ایم.
سلطانی فر در بخش دیگری از سخنان خود توضیحاتی را پیرامون اهمیت تفسیر قرآن ارایه کرد و افزود: بعد از چهل سال کمتر به بحث ترویج و گسترش تفسیر قرآن پرداخته ایم که اگر به این موارد بپردازیم؛ یعنی در این بخش موفق بوده ایم.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه درباره اثر گذاری ورزش و آموزهای قرآنی در جامعه نیز گفت: اینکه در مفاهیم قرآنی ارزش های متفاوتی نهفته است که ورزش ورزشکاران و عرصه ورزش را می تواند به شدت متاثر کند، موضوعی مهم و قابل توجه است اما اینکه این انتقال، القا و تعمیق ارزش ها چگونه و با چه ابزاری انجام شود، هم بسیار مهم است.
سلطانی فر ادامه داد: ورزش ارزان ترین و مهمترین ابزار برای پر کردن اوقات فراغت مردم و سالم‌سازی جامعه؛ هم به لحاظ جسمی و روحی است و‌ یکی از مهمترین ارزش ها و تاثیراتی که قرآن بر فرد و جامعه دارد این است که آنها را به سمت اصلاح سوق می دهد، بنابراین هر دو عرصه یک هدف مشترک دارد.
وی توضیح داد: اینکه انتقال ارزش های قرآنی در ورزش به چه شکل انجام شود، باید مورد بررسی قرار گیرد. از گذشته ارزش هایی چون فتوت، جوانمردی، گذشت، مردم دوستی و عشق به خداوند در وجود همه ورزشکاران مان بوده و من فکر می کنم هم اکنون هم وجود دارد و همه ورزشکاران آن جنبه معنوی را در فعالیت های خود دخالت می دهند.
وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: به هرحال قرآن نور هدایت است و اگر با قرآن ظاهری برخورد نکنیم و ابزار و امکانات و روش رسوخ آموزه های قرآنی را در زندگی اجتماعی مان یاد بگیریم و تعلیم دهیم و مردم آنطور که شایسته است یاد بگیرند٬ قطعا قرآن بهترین راهنما و در حقیقت نور است و این راه بهترین مسیر برای اصلاح زندگی شخصی و اجتماعی مان است.
به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از ایرنا، وزیر ورزش و جوانان در جریان بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه قرآن از غرفه فرهنگ معلولان بازدید کرد و دقایقی را به شنیدن سخنان آنها اختصاص داد.
تدوین برنامه های توسعه ای ورزش در حوزه معلولان، ساخت اماکن ورزشی ویژه معلولان در اقصی نقاط مختلف کشور، تامین منابع مالی ویژه برای معلولان مستعد در ورزش قهرمانی از جمله در خواست‌های معلولان حاضر بود.
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن با شعار «قرآن، چلچراغ هدایت» از 30 اردیبهشت به مدت 17 روز تا 14 خرداد ماه؛ برابر با سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران (شب بیستم ماه مبارک رمضان) از ساعت 17 تا 24 در محل مصلای امام خمینی (ره) میزبان علاقه مندان است.
شبد**1003**1953**1379

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *