برنامه‌های رمضانیه ملایر تشریح شد

عدم موازی‌کاری در کارهای قرآنی با تشکیل شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دارابی، معاون امور مجلس و استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه مبنی بر تشریح برنامه‌های ماه مبارک رمضان که با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی روز گذشته، 25 اردیبهشت‌ماه در ملایر برگزار شد، بیان کرد: قرآن تنها نسخه شفابخش برای جوامع انسانی است و ماه مبارک رمضان فرصتی برای تعقل در آیات الهی در جهت خودسازی و تشکیل زندگی خدامحور است.

حجت‌الاسلام دارابی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی افتخار ساماندهی و اعزام مبلغان به سراسر کشور را دارد، گفت: هم‌اکنون چهار هزار روحانی مستقر در نقاط محروم و روستایی داریم که با آغاز ماه مبارک رمضان ۴۰ هزار مبلغ را به سراسر کشور اعزام خواهیم کرد.
وی در ادامه یکی از پر افتخارترین اقدامات مردم ولایت‌مدار ملایر را جمع‌آوری و اقدام برای نجات ۱۵۰معتاد دانست و افزود: این کار مردمی در مسجد نبی اکرم(ص) ملایر اتفاق افتاده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دشتکی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان نیز از اعزام 1700 مبلغ به مناطق مختلف استان خبر داد و بیان کرد: برگزاری گفتمان‌های دینی، جلسات جزء‌خوانی و اجرای طرح سلامت اجتماعی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در ماه مبارک رمضان خواهد بود.

در این نشست خبری حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین آزادی‌خواه، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در رابطه با موازی‌کاری دستگاه‌های مختلف در زمینه فعالیت‌های قرآنی عنوان کرد: برای جلوگیری از موازی‌کاری، شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی شکل گرفته است که همه فعالیت‌ها تحت نظر این شورا انجام می‌شود.

همچنین گروسی، رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان ملایر از اجرای طرح سلامت اجتماعی در پنج نقطه ملایر خبر داد و افزود: این سازمان ۲۷۰ مبلغ را برای اعزام به نقاط مختلف شهرستان ساماندهی کرده است و در ایام ماه مبارک رمضان پنج برنامه محفل انس با قرآن و ۱۲۰ برنامه جزء‌خوانی اجرا خواهد شد.
امیر فرمایی
انتهای پیام

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *