استقبال سازمان ملل از پیشنهادات ایران برای حمایت از معلولین

استقبال سازمان ملل از پیشنهادات ایران برای حمایت از معلولینبه گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری صداوسیما از نیویورک؛ مصباح انصاری، معاون اداره حقوق بشر وزارت امورخارجه کشورمان که بعنوان سخنران نشست کمیسیون توسعه اجتماعی ملل متحد به مقر سازمان ملل متحد در نیویورک دعوت شده بود ضمن ارائه سخنرانی خود در نشست پایانی این کمیسیون، دو پیشنهاد به سازمان ملل متحد ارائه نمود که هر دو پیشنهاد مورد استقبال رئیس کمیسیون توسعه اجتماعی قرار گرفت.

معاون اداره حقوق بشر وزارت خارجه کشورمان به دعوت سازمان ملل بعنوان سخنران و پانلیست به این نشست دعوت شده بود در ابتدای سخنرانی خود از تاخیر دولت آمریکا در صدور ویزا که موجب تعویق سخنرانی به آخرین جلسه این کمیسیون شده بود گله کرد.

وی در ادامه، با ارائه نمودار‌هایی ضمن تشریح وضعیت جهانی افراد دارای معلولیت در دست یابی به اهداف توسعه پایدار به ویژه در کشور‌های توسعه یافته، بر تهیه و تکمیل آمار دقیق و صحیح از وضعیت معلولیت در کشور‌ها توسط دولت‌ها و دستگاه‌های مسئول تاکید کرد. آقای انصاری در ادامه سخنرانی خود بر اهمیت همکاری‌های بین المللی و همچنین درنظر گرفتن ویژگی‌های فرهنگی و ملی هرکشور برای تغییر ذهنیت‌ها نسبت به درنظر گرفتن افراد دارای معلولیت همسان با بقیه اعضای جامعه در همه ابعاد توسعه انسانی بعنوان بخشی جدایی ناپذیر از توسعه پایدار تاکید نمود.

وی در پایان سخنرانی خود دو پیشنهاد به سازمان ملل متحد ارائه نمود که مورد استقبال رئیس پنجاه و ششمین نشست کمیسیون توسعه اجتماعی قرار گرفت. پیشنهاد اول تعیین جایزه از سوی سازمان ملل برای مدل‌های موفق در ایجاد جوامع فراگیر معلولین و جایزه دوم برای نمونه‌های نوآوران موفق درخصوص دسترسی معلولین و ایجاد شهر‌های در دسترس معلولین بود که هردو پیشنهاد در همان جلسه مورد تایید و اشاره مجدد رئیس پنجاه و ششمین کمیسیون توسعه اجتماعی ملل متحد قرار گرفت.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *