• دسته‌بندی نشده
  • 0

ارومیه|اعتبارات احداث زیرساخت‌ 8 طرح بزرگ گردشگری آذربایجان غربی تصویب شد

جلیل جباری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار داشت: در آخرین جلسه شورای برنامه‌ریزی آذربایجان غربی مصوبات بسیار خوبی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری به تصویب اعضا رسید که آثار آن در مدت زمانی اندک تحولات مثبتی در این حوزه پدید می‌آورد.

وی افزود: در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی آذربایجان غربی افزون بر 26 میلیارد تومان برای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از محل ارتقاء شاخص‌های اقتصادی حوزه میراث فرهنگی و گردشگری مصوب شد که این مصوبه خواهد توانست مقدمه خوبی برای رسیدگی و سامان بخشی بسیاری از طرح‌های این اداره باشد.

وی تصریح کرد: همه این 26 میلیارد تومان بر اساس هماهنگی‌های انجام شده می‌بایست در توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهرستان‌های آذربایجان غربی هزینه شود بنابراین فرمانداران شهرهای مختلف موظف‌اند پس از تخصیص این اعتبارات نسبت به هزینه کرد اصولیان به دقت نظارت کنند.

جباری اظهار داشت: برای جذب این اعتبارات طرح‌های مختلفی در سطح استان برای اجرا آماده شده‌اند که شهرهای مختلف می‌تواند منشاء تحولات اساسی در حوزه گردشگری باشد.

وی گفت: ایجاد باغ‌موزه در پردیس دانشگاه ارومیه، اجرای زیرساخت‌های مجموعه گردشگری شمس خوی و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری سد حسنلو نقده از جمله همین طرح‌هاست.

جباری گفت: احداث سایت گردشگری زرینه‌رود شاهین دژ، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری خورنج و پردانان پیرانشهر در کنار ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در محدوده تاریخی توریستی شهرستان تکاب به‌ویژه تخت سلیمان به انضمام زیرساختهای گردشگری آبشار شلماش سردشت و منطقه گردشگری نوروزلوی میاندوآب از جمله دیگر طرح‌هایی است که با اعتبار یاد شده اجرایی می‌شوند.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت: در حقیقت با 26 میلیارد تومان مصوب شده که انشالله تخصیص کامل پیدا کند احداث زیرساخت‌های 8 طرح بزرگ گردشگری آذربایجان غربی قابلیت انجام می‌یابد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *