اجرای برنامه‌های فرهنگی – هنری «فاتحان آسمان» در کردستان

سیدامجد افصحی، مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: دومین برنامه هنری فاتحان آسمان با موضوع فرهنگ هشت سال دفاع مقدس و شهادت به همت دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت (ع) برگزار می شود.
وی افزود: این برنامه با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی و خوزستان اجرا خواهد شد.
افصحی عنوان کرد: با توجه به استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مادی و نیروی انسانی اجرای کلیه نمایش‌های خیابانی و نمایشگاه‌های تجسمی و کارگاه‌های هنرهای تجسمی در شاخه نقاشی به ادارات کل پنج استان مرزی کشور واگذار شده است.
وی اعلام کرد: استان‌های مربوطه با توجه به همگرایی با انجمن نمایش و تجسمی استان و گروه‌ها و هنرمندان متقاضی شرکت‌کننده، زمانبندی و اجراها را برنامه‌ریزی کرده است.
مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بیان کرد: این استان‌ها محل های پرتردد در استان های خود را به منظور اجرای این برنامه‌ در نظر می‌گیرند تا با کاهش برآورد هزینه های مربوطه بیشترین سطح تأثیرگذاری را بر مخاطب داشته باشند.
وی ترویج و گسترش فرهنگ هشت سال دفاع مقدس با محوریت قرآن و عترت در حوزه هنرهای نمایشی و تجسمی، شناسایی ظرفیت‌های نمایشی در حوزه تئاتر قرآنی و دفاع مقدس، تشویق در جهت خلق و ارائه آثار با مضامین فرهنگ جبهه و شهادت با محوریت قرآنی و عترتی، ایجاد زمینه و بستری برای اجرای نمایش های دفاع مقدس برای مخاطبان عظیم راهیان نور، حمایت از هنرمندان و پدیدآورندگان نمایش های دفاع مقدس با محوریت قرآنی و عترتی، بازخوانی هویت هشت سال دفاع مقدس در بهره گیری از هنرهای نمایشی و تجسمی و احیای اعتلای نمایش نامه‌های حوزه دفاع مقدس از اهداف برنامه فاتحان آسمان برشمرد.
افصحی به موضوع برنامه فاتحان آسمان اشاره کرد و ادامه داد: اندیشه و آرمان‌های اسلامی در فرهنگ هشت سال دفاع مقدس، معرفی شخصیت‌ها و سیره زندگی شهدای دفاع مقدس، استفاده از روایات و خاطرات دفاع مقدس، معرفی عملیات‌های دوران دفاع مقدس با محوریت قرآنی و عترتی از جمله موضوعات این برنامه است.
وی، نمایش های این برنامه را شامل تئاتر خیابانی و هنرهای تجسمی عنوان کرد و افزود: اکران فیلم های بلند و کوتاه با موضوع هشت سال دفاع مقدس در بخش جنبی ویژه برنامه فاتحان آسمان نیز برگزار می شود.
مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یادآور شد: نوآوری و خلاقیت در نوع نگاه به مضامین فرهنگ دفاع مقدس و تلاش برای معاصرسازی و شکل اجرا از شرایط و مقررات عمومی نمایش‌های این برنامه است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *