آستان قدس حسینی خواستار تحکیم روابط فرهنگی ایران و عراق شد

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از روز جمعه ایرنا، ‘سید عباس صالحی’ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در سفر به کربلا با شیخ ‘عبدالمهدی کربلایی’ امام جمعه کربلا و دبیرکل آستان قدس حسینی دیدار کرد.
در این دیدار که چند تن از معاونین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشتند دو طرف درخصوص راههای تقویت همکاری فرهنگی میان ایران و آستان قدس حسینی گفتگو کردند.
دو طرف همچنین بر افزایش همکاری ها در حوزه های مختلف از جمله نمایشگاه های کتاب، نشست ها، میزگردها و کنفرانس های دینی و فرهنگی و فعالیت های هنری در حوزه کودک در قالب برنامه های انفرادی یا مشترک در دو کشور تاکید شد.
شیخ مهدی کربلایی همچنین خواستار تحکیم روابط فرهنگی بویژه میان نهادهای دو کشور از جمله همکاری در زمینه تولید مشترک فیلم های سینمایی شد.
صالحی فعالیت های فرهنگی عتبه های حسینی، عباسی، علوی و کاظمی در سال های اخیر را بسیار گسترده، مفید و موثر ارزیابی کرد و گفت عتبات مقدسات یکی از جهت گیری هایشان در دوره جدید اهتمام به مسائل فرهنگی بوده و اقدامات بسیار خوبی در این حوزه انجام شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی وزارت متبوع خود را برای همکاری در این زمینه ها اعلام کرد.
سید عباس صالحی عصر روز دوشنبه در سفری پنج روزه وارد بغداد پایتخت عراق شد.
وی در این سفر علاوه بر دیدار و گفتگو با وزیران فرهنگ و امور خارجه این کشور، مذاکراتی چند ساعته به همراه هیات ایرانی با طرح عراقی انجام داد.
دیدار با مراجع تقلید در نجف اشرف و کربلا و بازدید از چند مرکز فرهنگی ایران و عراقی در بغداد از دیگر برنامه های سفر وزیر ارشاد بود.
صالحی را در این سفر چندتن از معاونان وی همراهی می کردند.
خاورم**380**

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *