آتش به اختیار به سبک موکب‌دار عراقی

به گزارش چاپارک , جامع ترین خبرخوان فارسی به نقل از پایگاه 598 به نقل از فارس، در میان انبوه موکب‌های مستقر در کربلا کمتر موکبی پیدا می‌شود که کار فرهنگی انجام دهد و عمده موکب‌ها به توزیع غذای نذری می‌پردازند.

اما در این میان موکبی با عنوان «تجمع‌الرحمه‌الرسالی» در نزدیکی یکی از میدان‌های منتهی به حرم مطهر سیدالشهدا(ع) با استفاده از کمترین امکانات آتش به اختیار فرهنگی شده و در راستای تأثیرگذاری و ترویج فرهنگ عاشورا گام برمی‌دارد.

به سراغ این موکب رفتیم تا از جزئیات فعالیت آن‌ها بیشتر مطلع شویم؛ مسئول موکب تجمع‌الرحمه‌الرسالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: مکتب اباعبدالله‌الحسین(ع) غنی‌ترین مکتب در کره زمین است.

وی افزود: با توجه به اینکه فرهنگ عاشورا برای ما عبرت‌آموز بوده است، غیر از تدارکات غذایی و نذر اطعام زائران اربعین توسط موکب‌داران عراقی، به موکب‌های فرهنگی نیز نیاز است.

 مسئول موکب تجمع‌الرحمه‌الرسالی با بیان اینکه هدف از برپایی این موکب کار فرهنگی بوده است، گفت: نباید صرفاً بُعد تغذیه جسمی زائران اربعین را در نظر گرفت، بلکه باید بُعد تغذیه روحی و معنوی آنان را نیز تأمین کرد.

وی تصریح کرد: اکثر موکب‌های مستقر در کربلا معمولاً اقدام به توزیع غذای نذری می‌کنند، اما آگاهی‌رسانی به مردم و به ویژه جوانان نیازمند برپایی موکب فرهنگی است.

این طلبه عراقی ادامه داد: یکی از اهداف ما جذب دانشجویان عراقی به سمت کارهای فرهنگی از طریق قرآن کریم است که این کار را بعد از هر نوبت نماز جماعت در مساجد انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به تشکیل گروه‌های فرهنگی در فضاهای مجازی برای جذب جوانان عنوان داشت: همه مباحث دینی، سخنرانی‌ها و مسائل شرعی را نمی‌توان در کلاس‌های حضور گنجاند که برای رفع معضل به صورت الکترونیکی در فضای مجازی منتشر می‌شود و جوانان استفاده می‌کنند.

مسئول موکب تجمع‌الرحمه‌الرسالی با اشاره به جمع شدن ملیت‌های مختلف در تجمع عظیم اربعین یادآور شد: در اربعین سال گذشته برای جلوگیری از اعدام شیخ باقرالنمر طوماری با یک میلیون امضا جمع کردیم که البته پیش از این کار به معرفی کامل شخصیت او پرداختیم.

وی با اشاره به اجرای طرحی با عنوان «سِلمُ لِمَن سالَمَکُم» در اربعین سال گذشته در کربلای معلی بیان کرد: هیچ کس حق ندارد نسبت به علما و مرجعیت توهین کند که در این راستا این طرح اجرا شد تا مخالفان تقلید از مرجعیت نتوانند اذهان عمومی را مشوش کنند.

این فعال فرهنگی ساکن کربلا ادامه داد: فردی با ادعای نام سید یمانی ادعای ظهور و فرزند امام زمان(عج) را دارد که برای جلوگیری از چنین فرقه‌هایی اقدامات فرهنگی زیادی توسط موکب ما انجام شده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *